![](../../images/spacer.gif) |
![](../../images/spacer.gif)
![](../../images/spacer.gif)
TPAΠEZEΣ
ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΤΟ 2018
![](../../images/spacer.gif)
Η εικόνα και η τάση μετά τα αποτελέσματα α' τριμήνου
Δ |
![](../../images/spacer.gif) |
εν έχουμε να πούμε πολλά για τον κομβικό ρόλο των τραπεζών στην πραγματική οικονομία και τη χρηματιστηριακή αγορά - είναι πια μάλλον όλα αυτά αυτονόητα. Αυτό που πραγματικά έχει σημασία τώρα και παρακολουθεί εναγωνίως η αγορά, είναι η πρόοδος των τεσσάρων συστημικών τραπεζών στα βασικά τους μέτωπα.
Έχοντας πλέον ξεπεράσει τον σκόπελο των stress tests, έχουν περάσει στην επόμενη καθοριστική μάχη. Γι' αυτήν τη μάχη τα αποτελέσματα α΄ τριμήνου 2018 στέλνουν κάποια καθαρά μηνύματα.
|
![](../../images/spacer.gif) |